Wspólnota SYNAJ

Aktualności

Rok 2017 - rokiem Świętego Brata Alberta

Rok Świętego Brata Alberta rozpoczął się 25 grudnia 2016, czyli w dniu 100. rocznicy śmierci świętego i trwa do kolejnych świąt Narodzenia Pańskiego. Jak wskazuje przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, inicjatywa

jest doskonałą kontynuacją ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Świętego Miłosierdzia i obchodzonego w Kościele w Polsce Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

W 2017 roku przypada również 35 rocznica powstania Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta. Jest to pierwsza w Polsce organizacja pozarządowa, wspierająca bezdomnych, prowadząca schroniska i noclegownie oraz kuchnie i łaźnie. Organizuje również szkolenia dla pracowników i wolontariuszy.

Podczas Roku Świętego Brata Alberta, w całej Polsce organizowane będą wystawy i spotkania, przypominające działalność Adama Chmielowskiego. Z tej okazji w maju na Jasnej Górze odbędzie się nocne czuwanie wspólnot albertyńskich, natomiast w czerwcu w krakowskim sanktuarium Jana Pawła II, odprawiona zostanie Msza z udziałem Konferencji Episkopatu Polski. 

Św. Brat Albert Chmielowski (1845-1916) (mal. Leon Wyczółkowski, 1934)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Święta rodzina